с. Конева. Конівська початкова школа Вендичанської селищної ради Могилів-Подільського району Вінницької області

Батькам

/Files/images/vesna/51379304.jpg

10 заповідей для батьків

1. Не чекай, що твоє дитя буде таким, як ти або таким, як ти хочеш. Допоможи йому стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для нього зробив. Ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той – третьому, і це необоротний закон вдячності.
3. Не зганяй на дитяті свої образи, щоб в старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й пожнеш.
4. Не відносься до його проблем звисока. Життя дане кожному під силу і, будь упевнений, йому воно важке не менше, ніж тобі, а може бути і більше, оскільки у нього немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – це його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для свого дитяти. Муч, якщо можеш – але не робиш. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
8. Дитя – це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не лише плід плоті та крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в нім творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, в яких зростатиме не “наш”, “свій” малюк, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому малюку те, чого не хотів би, щоб робили твоєму.
10. Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, неуспішною, дорослою. Спілкуючись з нею – радій, бо дитя – це свято, яке поки що з тобою.

Абетка для батьків та дітей «Небезпека вдома»

Дорослі піклуються про дітей, люблять, оберігають їх, але, на жаль, виникають ситуації, коли дитина залишається один на один з небезпекою. Основна група потенційно небезпечних предметів знаходиться вдома, і саме там найчастіше за відсутності дорослих з дітьми трапляються нещасні випадки. Як застерегти дитину від небезпеки: - навчіть дитину набирати на телефоні номери «101», «102», «103», «104»; - дитина повинна вміти голосно й виразно називати своє прізвище та ім'я, домашню адресу; - розкажіть дитині в доступній формі про електрику, її значення та небезпеку; - запропонуйте намалювати знаки біля кожного електроприладу: «Не можна самому торкатися!»; «Обережно!»; - разом з дитиною сформулюйте правила користування електроприладами: не чіпати праску, розетку; ніколи не торкатися електроприладів мокрими руками; - поясніть, що контакти з тваринами на вулиці можуть бути небезпечними. Вуличні коти й собаки можуть бути хворими або агресивними. Їх можна й потрібно годувати, але гладити і грати з ними небезпечно. Навіть вдома ми можемо наражатися на небезпеку, тому слід пам’ятати що: - гострі, колючі та ріжучі предмети обов'язково слід класти на свої місця подалі від маленьких дітей; - електроприлади можуть вразити струмом або стати причиною пожежі; - ліки слід зберігати в місцях, недоступних для дітей; - не дозволяйте дітям вдома відкривати вікна і виглядати з них, самим виходити на балкон і там грати; - не можна брати сірники, чіпати газову плиту – газ дуже небезпечний; - не можна брати побутову хімію, пральні порошки, засоби для миття посуду, засоби від тарганів.Якщо дитина загубилася: - розкажіть, до кого можна звернутися по допомогу, якщо дитина загубилася (до міліціонера, продавця магазину, охоронця); - якщо дитина забула домашню адресу, треба постаратися назвати помітні орієнтири поряд з будинком (магазини, кінотеатри, зупинка автобуса тощо). Шановні батьки! Навчайте ваших діти бути уважними та обережними. Дотримуйтесь основних правил безпеки, адже безпека – це головне правило життя!